Armenia to jeden z krajów Kaukazu. To tutaj doświadczysz szczerej gościnności i spróbujesz ormiańskich specjałów. To też kraj, który zachwyca zabytkowymi miastami i widokami jak z bajki. Wartych uwagi miejsc w tym kraju jest bardzo wiele. Zwykle musimy wybrać tylko kilka z nich, dlatego w tym wpisie przedstawiamy listę 3 miejsc, które naszym zdaniem muszą znaleźć się w planie podróży do Armenii.

Ormiańskim miastem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest Erywań. To stolica i największe miasto kraju. Słynie z zabytków takich jak: Plac Republiki, kompleks architektoniczny Kaskady, Park Zwycięstwa czy Plac Wolności. Wizyta w tym mieście z pewnością pozwoli nam wtopić się w miejscowy klimat i dowiedzieć się nieco o kraju w którym jesteśmy. Kolejnym wartym uwagi punktem jest monastyr Tatew. Klasztor ten jest malowniczo położony wśród wąwozów, dlatego wizyta tutaj będzie nie lada gratką dla każdego, kto uwielbia podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na uwagę zasługują też twierdza Garni i zespół klasztorny Gegard. Są one położone blisko siebie i z pewnością warto je zobaczyć podróżując po Armenii.

Chcesz zwiedzić jeden z najpiękniejszych kaukaskich krajów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Armenii biura podróży Globzon Travel: