Wielu podróżników coraz częściej decyduje się na kulinarne podróże. Są one ciekawą odmianą wypraw, gdyż oprócz zwiedzania danego kraju skupiamy się także na jego kuchni – próbujemy lokalnych specjałów, dowiadujemy się nieco o kuchennych tradycjach, bierzemy udział w warsztatach w trakcie których przyrządzane są najbardziej tradycyjne smakołyki. Armenia jest krajem, który zdecydowanie ma wiele do zaoferowania dla wielbicieli dobrej kuchni, dlatego wyprawa kulinarna do Armenii jest ciekawym pomysłem.

W trakcie takich wypraw z pewnością dowiemy się jak smakują tradycyjne dania ormiańskie (na stołach króluje wtedy często lawasz, dolma, harissa, khashlama, pakhlava). Oprócz degustacji warto wziąć udział w warsztatach kulinarnych, gdzie dowiemy się jak krok po kroku dana potrawa jest przygotowywana. Organizatorzy takich podróży często skupiają się też na wizytach na miejscowych bazarach, by móc poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę danego kraju. To wszystko razem wzięte sprawia, że z pewnością warto tego doświadczyć!

Chcesz zwiedzić jeden z najpiękniejszych kaukaskich krajów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Armenii biura podróży Globzon Travel: