Trudno spodziewać się, aby ktokolwiek był w stanie przygotować się w pełni do wspaniałego wydarzenia, jakim może być podróż z dziećmi. Pomysłowość, nieprzewidywalność i wytrwałość w dochodzeniu swego w wykonaniu naszych milusińskich powodują, że często rezygnujemy z jakiejkolwiek formy podróżowania z dziećmi.

Nic dziwnego, dzieci potrafią nas zaskoczyć. Nasze obawy wynikają z naszego doświadczenia, znamy nasze dzieci, spróbujmy więc zastanowić się czego się boimy i znajdźmy na to sposób. Po pierwsze, obawiamy się o zdrowie naszego dziecka, jego bezpieczeństwo. Dzieci chorują na całym świecie niezależnie od miejsca pobytu, a jakiegoś lekarza znajdziemy wszędzie. Jeśli więc w trakcie podróży będziemy mieć dziecko „na oku” i będziemy przygotowani na atak choroby lokomocyjnej, możemy być spokojni.

Kolejną i naprawdę uzasadnioną obawą jest to, że dzieci będą się nudzić. Problem o tyle znany, co nie lubiany. Dzieci szybko się nudzą. Pamiętajmy jednak, że dla dziecka każda, nawet najmniejsza wycieczka jest wielką przygodą. Można też dodatkowo uatrakcyjnić tą wycieczkę kupując lody, zabierając malucha do wesołego miasteczka czy też w czasie pobytu idąc z nim na basen lub plażę, gdzie będzie mógł pobawić się w piasku i wodzie. Przygotowując się do podróży z dzieckiem w egzotyczne miejsca nie zapominajmy o odpowiednich szczepieniach przeciwko chorobom tropikalnym. Istotnym punktem przygotowań jest niewątpliwie jedzenie. Zastanówmy się co dziecko będzie jadło podczas podróży i jak będzie odżywiało się na miejscu. Nie warto zbytnio eksperymentować, lepiej jeść bezpieczne, wypróbowane na co dzień produkty, pamiętać o wyborze potraw świeżych, przygotowanych czysto, nie odgrzewanych.

Przygotowanie do podróży z dziećmi to również umiejętne spakowanie rzeczy malucha. Musimy wziąć pod uwagę każdą pogodę, a oprócz ubrań w bagaży znaleźć się powinny także zabawki – ulubiona Przytulanka, kolorowe książeczki i kosmetyki dziecka, szczególnie krem z filtrem, gdyż skóra dziecięca jest szczególnie podatna na oparzenia słoneczne. Zarówno w czasie podróży, jak i już na miejscu musimy zadbać o higienę, czyli często myć ręce i buzię dziecka, codziennie je kąpać i myć włoski, a w krajach egzotycznych do mycia twarzy, głowy i zębów dziecka używać przegotowanej lub butelkowanej wody celem uniknięcia niebezpieczeństwa ameby. Bądźmy przygotowani na to, że nie wszędzie można podróżować z dziećmi, a jeśli już wolno, to na pewno będziemy z nimi podróżować wolniej. Z drugiej jednak strony podróż z dzieckiem to nie tylko niezapomniane dla całej rodziny przeżycia, ale i możliwość nawiązania kontaktów z innymi ludźmi i poznania nowych kultur.

Chcesz przeżyć niezapomnianą wyprawę? Koniecznie wejdź i sprawdź oferty wyjazdów biura podróży Vanellus Travel.