Planując wyjazd do Armenii warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które z pewnością ułatwią każdemu podróżowanie po tym pięknym kraju.

Najważniejszą informacją jest to, że Polacy nie potrzebują wiz, jeśli chcą wjechać do Armenii (wystarczy ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Armenii paszport). Jeśli chodzi o język, to językiem urzędowym jest język ormiański, ale niemalże każdy Ormianin mówi też po rosyjsku (z młodszym pokoleniem możemy spróbować porozumieć się też w języku angielskim). Walutą Armenii jest DRAM, najlepiej zabrać ze sobą euro lub dolary i wymieniać na lokalną walutę na miejscu. Ceny połączeń telefonicznych bywają czasem nieco wysokie (ale zależy to od operatora). Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest zakup karty SIM lokalnego operatora już w Armenii.

Warto sprawdzić jeszcze różnicę między godziną w Polsce, a godziną w Armenii, i nie pozostaje nic innego jak ruszać w malowniczą podróż do kraju słynącego z pysznej kuchni, niezwykłych krajobrazów i unikatowych zabytków.

Chcesz pojechać do Armenii, ale nie wiesz jak zabrać się za przygotowanie tej podróży? Nie martw się, my Ci pomożemy. Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Armenii biura podróży Globzon Travel: