Armenia to jeden z krajów Kaukazu. Z czym się kojarzy? Z pewnością z zabytkowymi miastami, miasteczkami i małymi wioskami. Armenia to też przepiękne widoki, zabytki, niesamowita gościnność i lokalne przysmaki, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Z jakimi specjałami kojarzy się ormiańska kuchnia? Czego warto spróbować w Armenii?

Zacznijmy od tego, że w ormiańskiej kuchni mieszają się przeróżne wpływy. Na stołach króluje mięso przygotowywane na różne sposoby. Wielbiciele warzyw również się nie zawiodą, gdyż tego również nie brakuje na ormiańskim stole. Podróżując po Armenii warto spróbować faszerowanych warzyw oraz dolmy (czyli mięsa z ryżem, które zawinięte jest w liście winogron). Armenia słynie też ze słodkości, suszonych owoców i orzechów. Wszystkie dania są odpowiednio doprawione przyprawami i ziołami, co sprawia, że ormiańskie smaki pozostają w pamięci na bardzo długo.

Chcesz spróbować ormiańskich specjałów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Armenii biura podróży Globzon Travel: